Na co si dát pozor při nákupu?

„Nové“ generace e-cigaret

V poslední době český trh zaplavují podvodní prodejci, kteří nabízejí elektronické cigarety s různým, bohužel většinou smyšleným označením a matou tak zákazníky. Snaží se je nalákat na nové a nové generace s označením 4G, 5G, 6G. Takovéto označení produktů je nesmyslné, žádné takové produkty neexistují. Na základě tohoto formátu označení můžeme dnešní e-cigarety považovat za produkt druhé generace, tedy 2G.

Neexistující typová označení

Velmi často používají někteří prodejci také smyšlené typové označení, kterým se snaží odlišit od konkurence. Zákazník má pocit, že si kupuje naprostou novinku a přitom se jedná o klasický model e-cigarety. Problém nastává ve chvíli, kdy v ní dojdou náplně nebo potřebuje novou baterii či atomizer. Prodejce už ve většině případů nebude vůbec existovat a nebude tak snadné dohledat náplně, baterii či atomizer pro konkrétní model.

Podezřele nízké ceny

Pozor na nízké ceny. Jak se již dlouho říká: „Nejsem tak bohatý, abych si mohl kupovat levné věci.“. Velmi pečlivě si tedy rozmyslete, kde nakoupíte. Někteří prodejci lákají na nízké ceny, ale už neuvádějí, že se jedná o model pouze s jednou a často nekvalitní baterií nebo model, který nakoupili na pochybném čínském tržišti. Ve většině případů má takové zboží nekvalitní baterie i atomizery a náplně mají poloviční obsah. Drtivá většina těchto prodejců nevlastní ani vlastní e-shop a toto neoriginální zboží prodává přes portál Aukro nebo různé slevomaty.

Pochybní prodejci

V dnešní době se zakládá jeden e-shop za druhým. Dost často je zakládají pochybní prodejci, kteří se snaží od zákazníka vylákat hotovost a zboží bohužel neodešlou. Takto podvedený zákazník má minimální šance na vrácení svých peněz. Elektronické obchody, kde nenajdete ani základní informace o prodejci nejsou výjimkou a z vlastních zkušeností Vám radíme vyhnout se jim obloukem, i přes lákavě nízké ceny, které se velmi často v takových obchodech objevují.