Chápeme, že začínající vapeři se jen velmi těžko orientují v pojmech, kterých je v případě elektronického kouření poměrně mnoho, a proto je tu pro všechny slovníček pojmů a vysvětlení jednotlivých systémů.

baterie, elektronická cigareta

Baterie

Výrobci elektronických cigaret nabízí dva druhy baterií – manuální a automatickou. Naše dlouholeté zkušenosti nás přiměli nabízet pouze baterie manuální, které mají několik nesporných výhod. Nedochází u nich k samovolnému vybíjení, mají delší životnost a zároveň šetří použitý systém, který je našroubován na baterii.
Baterie u různých modelů se liší vzhledem, velikostí a kapacitou Li-Ion článků. Tyto kapacity jsou od 190–1100 mAh.
Životnost baterií je ve většině případů minimálně 6 měsíců nebo 300 dobíjecích cyklů. V případě překročení jedné z těchto hranic může baterie ztrácet svojí kapacitu.
U baterie je velmi DŮLEŽITÉ, aby se nedotahovala silou na nabíječku a to platí i při šroubování systémů na baterii. Hrozilo by nevratné poškození a zkrat baterie.

 Atomizer, elektronická cigareta

Atomizer Joye 510 a Joye 510 Mega

Atomizer je srdcem každé elektronické cigarety. V Atomizeru je ukryta žhavící spirálka ze slabého drátku na kterou je přiváděn E-Liquidy z nasazené vatičkové patrony. Pokud při e-kouření aktivujete baterii, tak se žhavící spirálka rozžhaví a začne odpařovat páru s obsahem nikotinu, kterou následně e-kuřák vdechuje.
Atomizer se většinou používá ve spojení s vatičkovou patronou. Životnost Atomizeru je ovlivněna několika faktory – intenzita používání, použitím E-Liquidem, údržbou atd..
Atomizer lze použít pro všechny naše nabízené modely a baterie (Joye 510, Joye 510 Mega, eGo-W, LEA Kross a pro všechny e-cigarety, které mají „510“ závit).

 Joye 510, elektronická cigareta

Náplně – patrony

Patrony se používají ve spojení s Atomizerem. Jedná se plastovou kapsli, která obsahuje speciální vatičku. Patrony nabízíme před-plněné nebo prázdné. V obojím případě lze dokapat některým z našich E-Liquidů a tím výrazně snížit náklady na provoz. Po nějaké době (7–14 dnů) doporučujeme patronu vyhodit a použít novou. Na vatičku v patroně se kape 5–10 kapek a každá takto naplněná patrona vydrží 7–10 cigaret (cca 14 potažení se rovná jedné cigaretě).
Patrony nabízíme i ve verzi Mega. Tyto patrony mají o něco vyšší kapacitu, takže se nemusí tak často doplňovat. Patrony lze použít ve spojení s Atomizerem pro modely Joye 510 a Joye 510 Mega.

 cartomizer 510 Dual, elektronická cigareta

Cartomizer 510 Dual

Tento Cartomizer používá hned dvě žhavící spirálky. Díky této inovaci se Cartomizer mnohem rychleji rozžhaví, takže během krátké chvilky dokáže vyprodukovat mnoho chutného dýmu. Cartomizery 510 Dual lze velmi jednoduše doplňovat Vámi zvoleným E-Liquidem. Do Cartomizeru lze nakapat až 50 kapiček. Toto množství vystačí na minimálně 250 potáhnutí. V přepočtu na klasické cigarety vydá jedno naplnění za minimálně 16 cigaret (vše záleží na modelu e-cigarety a způsobu používání).
Životnost Cartomizeru je ovlivněna několika faktory – intenzita používání, použitím E-Liquidem, údržbou atd.. Průměrně to je 7–20 dnů.
Cartomizer 510 Dual lze použít pro všechny naše nabízené modely a baterie (Joye 510, Joye 510 Mega, eGo-W, LEA Kross a pro všechny e-cigarety, které mají „510“ závit).

 cartomizer, elektronická cigareta

Cartomizer 510

Jedná se o novější systém, který vznikl spojením Atomizeru a patrony. Každá patrona má tedy svůj Atomizer. Toto má několik nesporných výhod. Mezi tu hlavní patří POHODLNOST. Jednoduše doplníte E-Liquidem, našroubujete na baterii a můžete e-kouřit. Cartomizer lze opakovaně doplňovat vámi zvoleným E-Liquidem.
Cartomizery se vyrábí v klasické (0,6 ml) nebo XL (1,8 ml) verzi.
Životnost Cartomizeru je ovlivněna několika faktory – intenzita používání, použitím E-Liquidem, údržbou atd.. Průměrně to je 7–20 dnů.
Cartomizer lze použít pro všechny naše nabízené modely a baterie (Joye 510, Joye 510 Mega, eGo-W, LEA Kross a pro všechny e-cigarety, které mají „510“ závit).

 clearomizer, elektronická cigareta

Clearomizer 510

Tento systém je totožný se systémem Cartomizer. Jediný rozdíl je v jeho plášti. Oproti plechovému v případě Cartomizerů, má Clearomizer plášť z plastové průhledné trubičky, takže vždy vidíte kolik Vám zbývá E-Liquidu.
Clearomizer lze použít pro všechny naše nabízené modely a baterie (Joye 510, Joye 510 Mega, eGo-W, LEA Kross a pro všechny e-cigarety, které mají „510“ závit).

 eGo-W, elektronická cigareta

Cartomizer eGo-W

Cartomizer eGo-W se těší velké oblibě mezi e-kuřáky pro své snadné plnění a údržbu. Nesmíme opomenout ani výhodu spočívající ve velkém zásobníku s kapacitou 2 ml. Díky průzorům v plášti Cartomizeru vždy vidíte aktuální hladinu E-Liquidu. Tento Cartomizer vzdáleně připomíná Giantomizer 3D, ale pozor! Cartomizer eGo-W se dá celý rozebrat, takže plnění je o dost snadnější.
Životnost Cartomizeru je ovlivněna několika faktory – intenzita používání, použitím E-Liquidem, údržbou atd.. Průměrně to je 7–20 dnů.
Cartomizer eGo-W lze použít pro baterie eGo se závitem „510“.

 echomizer CE4, elektronická cigareta

Echomizer CE4

Echomizer CE4 je dalším přírůstkem do rodiny bezvatičkových Cartomizerů. Jeho velkou výhodou je velmi snadné plnění ke kterému nejsou potřeba žádné lahvičky s jehlou nebo injekční stříkačky.
Pro naplnění stačí odšroubovat plastový náustek a přímo z lahvičky nakapat po plášti Váš oblíbený E-Liquid. Echomizer CE4 plňte maximálně po risku „1,6ml“. Následně zašroubujte zpět náustek a Cartomizer je připravený k použití.
Životnost Echomizeru je ovlivněna několika faktory – intenzita používání, použitím E-Liquidem, údržbou atd.. Průměrně to je 7–20 dnů.
Echomizer CE4 lze použít pro baterie eGo se závitem „510“.

 smokymizer, elektronická cigareta

Smokymizer

Tento systém je velmi podobný Clearomizeru. Největším rozdílem je uložení spirálky. U Smokymizeru je žhavící spirálka uložena těsně nad závitem, takže inhalovaná pára je chladnější. Typové označení CE3 napovídá, že se jedná o jiný způsob plnění než je tomu u systémů CE2 (Cartomizer, Clearomizer, Giantomizer).
Aktuální množství E-Liquidu lze opět sledovat průsvitným pláštěm.
Clearomizer lze použít pro všechny naše nabízené modely a baterie (Joye 510, Joye 510 Mega, eGo Riva, LEA Kross a pro všechny e-cigarety, které mají „510“ závit). Díky silnějšímu materiálu na plášti Smokymizeru nelze používat s kónusem.

 giantomizer, elektronická cigareta

Giantomizer

I v tomto případě se jedná o klon Cartomizeru. Plnění, životnost a systém je stejný jako u Cartomizeru nebo Clearomizeru. Obsah je ovšem o něco větší, takže na jedno naplnění vydrží průměrnému e-kuřákovi i celý den.
Giantomizer lze použít pro modely a baterie (Joye eGo, Joye eGo+ Elegant a Joye eGo-T).
 tank, elektronická cigareta

Atomizer eGo-C

Nový atomizer eGo-C vychází ze systému eGo-T, který je v oblibě spousta ekuřáků. Novinkou je možnost rozebrání celého systému, takže se mění pouze Atomizer. Provoz nového „Céčka“ je tedy mnohem levnější než už starého eGo-T systému.
Celý systém se skládá z těla eGo-C, Atomizeru eGo-C a Cartridge eGo-C (Tank).
Tělo eGo-C ukrývá žhavící spirálku (atomizer) na kterou je trnem přiváděn E-Liquid z Cartridge Tank. Z Cartridge Tank jednoduše sundáte silikonové víčko, doplníte E-Liquidem, zavíčkujete a narazíte na Atomizer eGo-C. Díky průhlednosti Tanků máte vždy přehled o zbývajícím E-Liquidu.
Životnost Atomizeru eGo-C je ovlivněna několika faktory – intenzita používání, použitím E-Liquidem, údržbou atd.. Průměrně to je 7–14 dnů.
Životnost Cartridge Tank je ve většině případů velmi dlouhá. Celý Tank se dá jednoduše opláchnout pod tekoucí vodou. Doporučujeme každý měsíc použít nový. Tank systém lze použít pro modely a baterie (eGo, eGo-W, eGo-T…).

 tank, elektronická cigareta

Tank systém

Celý systém se skládá z Atomizer eGo-T (XL) a Cartridge Tank (XL).
Atomizer eGo-T (XL) ukrývá žhavící spirálku na kterou je trnem přiváděn E-Liquid z Cartridge Tank. Z Cartridge Tank jednoduše sundáte víčko, doplníte E-Liquidem, zavíčkujete a narazíte na Atomizer eGo-T. Díky průhlednosti Tanků máte vždy přehled o zbývajícím E-Liquidu.
Životnost Atomizeru eGo-T (XL) je ovlivněna několika faktory – intenzita používání, použitím E-Liquidem, údržbou atd.. Průměrně to je 7–14 dnů.
Životnost Cartridge Tank je ve většině případů velmi dlouhá. Celý Tank se dá jednoduše opláchnout pod tekoucí vodou. Doporučujeme každý měsíc použít nový. Tank systém lze použít pro modely a baterie (Joye eGo, Joye eGo+ Elegant a Joye eGo-T).
 

E-Liquidy Dekang a ColinsS

E-Liquid je kapalina sloužící k obnovení vlastností již použitých náplní-patron, Cartomizerů, Clearomizerů, Giantomizerů, Tank systémů… . Složení kapaliny je stejné jako v náplních. Složení různých e-liquidů se liší jen Vámi zvoleným množstvím obsaženého nikotinu a druhem příchuti. E-Liquid se aplikuje kapátkem, které je součástí lahvičky e-liquidu nebo pomocí injekční stříkačky. Tuto aplikaci lze několikrát opakovat, po nějaké době je nutné patronu nebo Cartomizer vyměnit za nový.
V případě Cartomizerů lze doplňovat do té doby než se přepálí žhavící spirálka nebo nenastoupí nepříjemná pachuť spáleniny. Pak je nutné použít nový Cartomizer.
E-liquid lze aplikovat u všech patron, Cartomizerů pro všechny produkty elektronického kouření. Obsah lahvičky s E-liquidem je 10 ml nebo 30 ml. Průměrná spotřeba je 1–3 ml denně. Toto záleží také na právě používaném modelu. Některé modely s vyšší dýmavostí mají zároveň větší spotřebu e-liquidu.
E-Liquid obsahuje zdravotně nezávadný propylenglykol, který zajišťuje velmi dobrou dýmavost. Není tedy vhodný pro osoby, které trpí alergií na tuto látku a není určen osobám mladších 18 let.

Napište nám pokud potřebujete poradit.