Co je to MTL a DL vaping?

Co je to MTL a DL vapování?

Svět vapingu je plný různých výrazů, názvosloví a zkratek. Dnes si představíme dvě velmi důležité – MTL a DL.

Pokud vybíráte svojí první elektronickou cigaretu, je důležité si říct, jaký styl vapování bude pro vás lepší. Vapovat je možné dvěma způsoby – z úst do plic (MTL), nebo přímé tahání do plic (DL). Jaké jsou zde rozdíly?


Co je to MTL vaping?
Jak již bylo zmíněno výše, MTL (ang. Mouth To Lung) je způsob vapování z „úst do plic“. Jedná se o běžný způsob kouření, a pokud byste si bez přemýšlení potáhli poprvé z e-cigarety, pravděpodobně byste vapovali přesně takto. Je to nejběžnější způsob, jakým jste v minulosti kouřili klasické cigarety. MTL vapování je v podstatě ve dvou krocích. Nejprve si vaper potáhne do pusy páru, kterou následně šlukne do plic. Pro většinu kuřáků bude MTL způsob vapování přirozenější. Alespoň pro začátek!

MTL-Vaping

Zařízení, které jsou určeny k MTL se většinou používají na nižších výkonech, atomizery mají menší otvory pro přívod vzduchu a náustky jsou tenčí s menším vnitřním průměrem. Produkce páry u těchto zařízení je srovnatelná s klasickou cigaretou. E-liquidy do těchto zařízení se používají řidší, kdy ideální poměr PG/VG je 50/50.
Pokud se chcete přejít z klasických cigaret na vaping, bude vám MTL způsob používání připadat nejpřirozenější.


Co je to DL vaping?
DL se trochu liší od výše uvedeného. U způsobu DL (ang. Direct Lung) jde o to, aby se pára dostala přímo do plic v jediném vdechnutí. Představte si, že se hluboce nadechujete. Páru nenecháte v ústech jako při MTL, ale vdechněte jí přímo do plic a následně vydechnete.

DL-Vaping


Zařízení, které jsou určená k DL ocení především všichni uživatelé, kteří chtějí velké množství páry. Ale můžou to být i uživatelé vodních dýmek, kteří chtějí přejít na vaping, protože styl používání je stejný. U DL zařízení je potřeba počítat s větší spotřebou e-liquidu a proto doporučujeme přejít na vlastní míchání – více o vlastním míchání. Vhodné náplně pro tyto zařízení jsou ty s vyšším obsahem VG, nejčastěji v poměrech 70/30, 80/20 ve prospěch VG, nebo 100% VG a zároveň s nízkým obsahem nikotinu.


Závěrem
Nejlepší věc, kterou můžete jako vaper udělat, je vyzkoušet obojí. Nemůžeme říci, který způsob používání bude vás ten pravý. Pokud jste začátečník, doporučujeme si nejprve zvyknout na MTL vaping. Později můžete vyzkoušet DL a zjistit, jak moc / málo si ten pocit užíváte. Pokud vyzkoušíte oba způsoby, brzy získáte mnohem jasnější představu o tom, jaký druh vapingu bude pro vás nejpříjemnějším zážitkem.

Používáme ověření věku Adulto