Jak se starat o elektronickou cigaretu?

Vzhledem k tomu, že elektronickou cigaretu držíme celý den v rukou nebo jí nosíme po kapsách či kabelkách, je vhodné ji udržovat v čistotě, to znamená alespoň jednou denně celý povrch otřít vlhkým hadříkem a osušit. V ideálním případě je dobré si na e-cigaretu pořídit ochranný obal. E-cigaretu též není vhodné sdílet s dalšími lidmi.

naustek_ikona Zvýšenou péči potřebuje hlavně náustek, na kterém se mohou usazovat sliny a kousky kůže ze rtů. Stačí náustek sundat a jednou denně opláchnout vlažnou vodou, včetně vnitřních strany, kterou lze jednoduše vytřít srolovaným papírovým ubrouskem. V případě většího znečištění ho lze umýt jarem či tekutým mýdlem a nechat volně uschnout. Náustek je vhodné jednou za čas vyměnit.

 

kontakty_ikona Kontakty na baterii/gripu a atomizéru udržujte vždy v čistotě. Šroubováním se časem zanesou nečistotami, stačí je papírovým ubrouskem otřít. Při silném zanesení je možné použít s opatrností různé přípravky na čištění kontaktů. Postupujte s nimi, ale velice opatrně.

 

atomizer_ikona Celková údržba atomizéru je doporučena jednou týdně nebo při změně typu příchuti e-liquidu. Rozeberte všechny části atomizéru, které se rozebrat dají. Například, horní tank, spodní základna, sklo a žhavící hlava. Následně vše kromě žhavící hlavy omyjte ve vlažné vodě a vysušte papírovým ubrouskem.

 

 liquidy_ikona Při koupi hotových e-liquidů vždy před otevřením zkontrolujte datum expirace. Při nakládání s e-liquidy dbejte na zásady běžné hygieny. Pokud si mícháte vlastní e-liquidy, vždy dbejte zvýšené opatrnosti při manipulaci s nikotinem. Příchutě, nikotinové báze a e-liquidy nakupujte výhradně u prověřených prodejců. E-liquidy neskladujte na světle a přímém slunci. 

 

 baterie_ikona Baterie pro vaping jsou nejčastěji typu Li-Ion, Li-Mn a Li-Pol, tzn. nemusíte se obávat paměťového efektu nebo podobných věcí z dob minulých. I tak je vhodné je udržovat nabité a nenechávat je delší dobu ve vybitém stavu, protože se časem sami vybíjejí a mohlo by dojít k jejím poškození. Baterie udržujte v čistotě a vždy je přepravujte v ochranném obalu, aby nedošlo k jejich poškození při přepravě. Baterie v žádném případě nenoste v kasách s klíči a podobně. Baterii nepoužívejte pokud má poškozený ochranný obal nebo je je jakýmkoliv způsobem z deformovaná. 

 

Používáme ověření věku Adulto